Basketbol Okulu

pendik-basketbol-okuluPendik Basketbol Spor Okulu

Marmara Elit Spor Kulübü olarak Pendik Anadolu Lisesi spor salonunda eğitim faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Çocuklarımızın gelişimi ve hayatlarında spor yapabilmeleri için onlara fırsatlar sunuyoruz.

Takımlarımızı yaş grupları ve çocuklarımızın becerilerine göre oluşturuyoruz. Sadece erkek çocuğu basketbolcu değil kız çocuğu basketbol oyuncusu da yetiştiriyoruz.

Lig seviyesine gelmiş genç erkek ve genç kızlarımız için lisanslı basketbolcu kimliği çıkartıyor ve resmi maçlara katılımlarını sağlıyoruz. Böylece çocuklarımız Marmara Elit Spor Kulübümüzde aldığı eğitimleri profesyonel bir şekilde de sergileme imkanına sahip olmuş oluyorlar.

Basketbol okulu eğitimlerimiz profesyonel hocalarımız eşliğinde sunulmaktadır. Tüm öğrencilerimizin gelişimi bireysel ve takım olarak izlenmektedir. Böylece bireysel olarak kendisini değerlendirdiğimiz öğrencilerin özgüvenlerinin kazanılmasına da fayda sağlıyoruz.

Basketbol okulu eğitimlerimiz ile öğrencilerimiz aşağıdaki yetenekleri kazanmış oluyorlar;

  • Fiziksel Gelişim: Basketbol, koordinasyon, esneklik, denge, hız, dayanıklılık ve güç gibi fiziksel yetenekleri geliştirir. Bu sayede çocukların sağlıklı bir vücut gelişimine yardımcı olur.
  • Takım Çalışması: Basketbol, takım sporu olduğu için çocuklara takım çalışması becerileri kazandırır. Bu beceriler arasında, birlikte çalışma, takım arkadaşlarının ihtiyaçlarına saygı gösterme, güven oluşturma, liderlik, iletişim ve problem çözme gibi beceriler yer alır.
  • Stratejik Düşünme: Basketbol, oyuncuların hızlı düşünmelerini ve stratejik kararlar vermelerini gerektirir. Çocuklar, oyun sırasında farklı senaryolara karşı stratejik düşünme becerileri kazanır ve bu becerileri diğer alanlarda da kullanabilirler.
  • Öz Disiplin: Basketbol, disiplinli bir çalışma gerektirir. Oyuncuların antrenmanlarına düzenli olarak katılması, kurallara uyması, doğru beslenmesi ve uyku düzenine dikkat etmesi gerekmektedir. Bu da çocuklara öz disiplin kazandırır.
  • Özgüven: Basketbol, çocukların özgüvenlerini geliştirir. Antrenmanlar ve maçlar sırasında kendilerine güvenmeleri, yaptıkları işin önemini anlamaları ve başarı elde ettiklerinde kendilerine olan güvenlerinin artması, özgüvenlerinin artmasına yardımcı olur.

Hayatlarında spora yer vermek isteyen öğrencilerimizin velileri olarak onlara bu fırsatı tanıyın. Spor kulübümüz en değerli varlıklarınızın gelişimi için yanınızda olacaktır.

Pendik Basketbol Kurs Ücreti

2023 yılı içerisinde belirtilen voleybol kurs ücretimizi iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşarak öğrenebilirsiniz. Kardeşiyle beraber spor okulumuza müracaat eden velilerimize ek olarak indirimler uygulanmaktadır. Spor okulumuz ayrıca ihtiyaç sahibi öğrencilere destek olarak onların spor eğitimlerine de sosyal sorumluluk anlamında katkı sağlamaktadır.

Basketbol Kulübümüz
Marmara Elit Spor Kulübü | Pendik Basketbol Okulu Marmara Elit Spor Kulübü | Pendik Basketbol Okulu
Marmara Elit Spor Kulübü | Pendik Basketbol Okulu Marmara Elit Spor Kulübü | Pendik Basketbol Okulu
Marmara Elit Spor Kulübü | Pendik Basketbol Okulu Marmara Elit Spor Kulübü | Pendik Basketbol Okulu
Marmara Elit Spor Kulübü | Pendik Basketbol Okulu Marmara Elit Spor Kulübü | Pendik Basketbol Okulu
Basketbol Takımımıza Katılın

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.

Üyelerimiz Ne Söylediler?

mesk

Melis Kıvrak

Marmara Elit Spor Kulübünü tercih ederek çocuğumun voleybol eğitimlerine katılmasını tercih ettim. Çok memnunum.

marmara-elit-yorum

Kaan Tekkol

Kızımın voleybol eğitimi için Marmara Elit Spor Kulübünü tercih ettik. Eğitim yoğunluğu ve hocalarımızın deneyiminden gayet memnun kaldık. Kızımın bu alanda en üst seviyeye çıkması için hocalarımızın ellerinden geleni yapacaklarına inancım tam.